Центральний державний архів зарубіжної україніки

 
УкраїнськаРосійськаАнглійська
Верховна Рада України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Державна архівна служба України
Міністерство Закордонних Справ
Головне управління державної служби України
Український інститут по проектуванню засобів та споруд звязку
Методичні рекомендації з питань запобігання та вре
 
Історія створення
Центральний державний архів зарубіжної україніки (ЦДАЗУ) був створений на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України "Про утворення Центрального державного електронного архіву України та Центрального державного архіву зарубіжної україніки" від 12 травня 2007року № 279-р. як координаційний центр з питань роботи з документами архівної україніки, що зберігаються в інших державних архівах та архівних підрозділах організацій та громадських об'єднань, в інших юридичних осіб України, а також у громадян України, іноземців та осіб без громадянства.

Наша місія
Поглиблення взаємодії із закордонним українством - один із ключових пріоритетів у міжнародній діяльності ЦДАЗУ, спрямований на проведення заходів із поповнення Національного архівного фонду документами, що належать до культурної спадщини української нації та перебувають за кордоном.

Основні напрямки діяльності архіву
Працівниками архіву здійснюється робота по формуванню Національного архівного фонду, його упорядкуванню та збереженню, створенню довідкового апарату до документів; реєстрації архівної україніки, що зберігається в зарубіжних та українських установах; інтенсивному використанню документальної інформації в науково-дослідній та просвітницькій діяльності та ін.
Ці та інші напрямки роботи архіву не лише дають змогу внести свій доробок у документування та створення повноцінної картини розвитку української нації, а й сприяють активізації міжнародного співробітництва у сфері архівної справи.
Одним із перших результатів міжнародного співробітництва у архівній сфері стало підписання між ЦДАЗУ та Державним літературно-меморіальним музеєм-заповідником М. О. Некрасова "Карабиха" ( с. Карабиха Ярославської обл., Ярославского р-ну) договору про наміри щодо співробітництва з опрацювання документів відомого поета та перекладача М. М.Ушакова. ЦДАЗУ тісно співпрацює з Міністерством закордонних справ України, з Державною службою контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон при Міністерстві культури і туризму України, бере участь в організаційних заходах міжнародних українських організацій. Зокрема, світова українська спільнота була ознайомлена із напрямками діяльності ЦДАЗУ під час роботи Міжнародного конгресу "Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті" (червень 2008 року, м. Львів) та IX Світового конгресу СКУ (серпень 2008 року, м.Київ). Разом з Комітетом Верховної Ради України з питань культури і духовності та Дипломатичною академією України МЗС України, ЦДАЗУ прийняв участь у організації та проведенні круглого столу "Повернення культурних цінностей в Україну" (11 лютого 2009р.).
Використання документів здійснюється архівом у багатьох напрямках: у статтях, на радіо та телебаченні, у тематичних виставках, під час лекцій для школярів та студентської молоді, на наукових та пресових конференціях, круглих столах та для інших організаційних заходів.

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 р. № 279-р "Про утворення Центрального державного електронного архіву України та центрального державного архіву зарубіжної україніки"
 
Положення державної архівної установи "Центральний державний архів зарубіжної україніки"
 
 
100-річчя архівної справи
Звернення ЦДАЗУ
Анонси
Соціальні мережі
Відеохостинг
ЗМІ про нас

Лихолоб Н. І. «За Україну, за її долю…» (до 140-річчя від дня народження Симона Петлюри) // сайт Товариства української діаспори Греції «Українсько-Грецька Думка» (Афіни) – 24.05.2019 Докладніше

 

Репрезентація документальної онлайн виставки «За Україну, за її долю…» (до 140-річчя від дня народження борця за незалежність України Симона Петлюри) // Facebook Українська недільна школа «Трембіта» в Греції – 22.05.2019

 
Фазлєєва В. П. «Мученики за Україну. До Дня пам’яті жертв політичних репресій» // «Стожари». – 19.05.2019
 
     
Головна | Корисні посилання | ЗМІ про нас | Анонси | Мапа веб-сайту | Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади | 10-річчя ЦДАЗУ
Copyright © 2019 - Центральний державний архів зарубіжної україніки. Всі права застережені.